Kovo 11–oji Salų dvare subūrė skirtingas bendruomenes

Pirmadienį visoje Lietuvoje praūžė įvairūs renginiai, skirti paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-ąją. Ne išimtis ir Rokiškio rajone esanti Salų dvaro kultūros ir laisvalaikio rezidencija. Į saloje įsikūrusią dvaro sodybą žmonės sugūžėjo ne tik iš Rokiškio rajono, bet ir atokesnių Lietuvos kampelių.

Sutikta žirgais

Įvykęs renginys – kelių bendruomenių ir kultūrinių kolektyvų bendras darbas, susibūręs Salų kultūros ir laisvalaikio rezidencijoje. Į Salų miestelį atvykę Juodupės bendruomenės organizuotų važiuotynių, vingiavusių per įvairias rajono svarbias vietas dalyviai, simboliškai pasitikti žirgais, o jų priekyje žygiavo ir jaunosios kartos atstovės – Fausta ir Kamilė.

Žvelgiant į Dviragio ežerą, prie klasicistinių dvaro rūmų iškleista didžiulė trispalvė, sugiedota „Tautiška giesmė“.

Laukė muzikinė popietė

Pasistiprinus Juodupės bendruomenės virta kareiviška koše, dvaro lankytojai įžengė į rūmus, kur jų laukė Naujosios Vilnios kultūros centro liaudiškų šokių ansamblio „Vaiva“, jų muzikinio kolektyvo ir Panemunėlio universalaus daugiafunkcinio centro bendras darbas – muzikinė popietė „Mūsų krašto istorijos“ (choreog. Jurgita Plepytė, vad. Dainius Petručionis). Apjungus muziką, šokį, vaidybą bei vaizdo projekcijas, pasakojami tarpukario laikų džiaugsmai ir vargai, dainos, šokiai. Prisimintos ir iš Rokiškio krašto kilusios asmenybės, padėjusios valstybės pamatus. Panele su lape vadinta Marcelė Kubiliūtė pasakojo savo, kaip moters žvalgės istorijas. Skaitytos ir žuvusios, partizanės poetės Dianos Glemžaitės-Bulovienės eilės.

Vyksta parodos

Po spektaklio, žvalgantis po rūmus, buvo galima apžiūrėti Rokiškio tautodailininkės Alės Gegelevičienės kurtų šiaudų sodų ekspoziciją, tautodailininkės Gitos Kolosovienės gyvybės medžių motyvais kurti karpiniai. Eksponuojama ir iš Skaudvilės (Tauragės raj.) tapybos miniatiūrų paroda „Kas sakė, kad bus lengva?“