Projekto „Skrynios žydėjimas“ rezultatai Salų dvaro kultūros ir laisvalaikio rezidencijoje!

Salų dvaro kultūros ir laisvalaikio rezidencijoje tęsiasi Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos Rokiškio skyriaus tautodailininkų pleneras „Skrynios žydėjimas“. Praėjusiais metais Rokiškio rajono gyventojai dovanojo devynias senovines skrynias, kurios buvo atnaujintos ir prikeltos naujam gyvenimui. Šiemet nuspręsta atnaujinti dar šešias skrynias, kurios vėl sužydėjo spalvingais ornamentais ir simboliais.

Skrynia – turtinga prasmėmis

Tapyba ant baldų Lietuvoje yra renesansinio meno palikimas. Lietuvių valstiečiai, siekdami kopijuoti dvarų kultūrą, ant skrynių kūrė unikalius ir įdomius raštus. Kraičio skrynios buvo neatsiejama lietuvių buities dalis, jose buvo saugomi rankdarbiai, kurie ne tik buvo funkcionalūs, bet ir turėjo didelę meninę vertę. Šį vertingą paveldą tautodailininkės stengiasi išsaugoti ir atnaujinti.

Fizinis darbas – būtina dalis

Rokiškio krašto tautodailininkės, dalyvavusios projekte, intensyviai darbavosi, paruošdamos skrynias atnaujinimui. Tai apima ne tik meninį, bet ir fizinį darbą: skrynių valymą, plovimą, gruntavimą. Po šio proceso prasidėjo kūrybinis darbas – tapyba. Dažniausiai ant skrynių atsiranda gyvybės medžio motyvai bei dekoratyvinės, stilizuotos gėlės. Kiekviena skrynia – unikalus meno kūrinys, pasakojantis savo istoriją.

Išsaugoti senosios kartos palikimą

Salų dvaro kultūros ir laisvalaikio rezidencijos valdytoja bei Rokiškio tautodailininkų sąjungos vadovė Birutė Dapkienė džiaugiasi, kad projektas leidžia išsaugoti senosios kartos palikimą. Praėjusių metų projekto rezultatai pranoko lūkesčius – atnaujintos skrynios ilgai puošė dvaro rūmus, pritraukdamos lankytojų dėmesį. Lankytojai stebėjosi, kaip pavyko atkurti skrynių grožį ir išsaugoti jų autentiškumą.

Skrynios laukia Jūsų apsilankymo!

Kviečiame Jus apsilankyti Salų dvaro rūmuose ir pasigrožėti šiais nuostabiais meno kūriniais, kurie ne tik papuošė dvaro ekspoziciją, bet ir pasakos mūsų tautos istoriją, tradicijas bei amatus. Tai unikali galimybė prisiliesti prie mūsų kultūros paveldo ir pajusti senovinių skrynių žavesį.