Tapybos miniatiūrų paroda ,,Kas sakė ,kad bus lengva,,

Nuostabi paroda atvyko iš Skaudvilės (Tauragės raj.) į Salų dvaro rūmus.

Dar 2023 metais Jurbarko Vinco Grybo memorialinis muziejus organizavo edukacinį miniatiūrų tapymo projektą. Į šią avantiūrą, kuri tęsėsi gerus tris mėnesius įsitraukė 17 Jurbarko dailės studijos „Formos kaba“ narės. Nepabijojusios iššūkių ir sunkumų, kūrybingos moterys kiekviena nutapė po vieną miniatiūrą. O ją nutapyti… pasiėmus ploniausią teptuką, ne taip ir buvo lengva…

Šios idėjos autorė VDA meno licenciatė, vitražo dailininkė, Jurbarko Vinco Grybo memorialinio muziejaus vadovė RASA GRYBAITĖ.

🗣Paskaitoje „Miniatiūros žanro istorinė raida Europos dailės kontekste“ aiškintasi, kokie dalykai paklojo pagrindą rastis Europos miniatiūros menui kaip atskiram, savarankiškam dailės žanrui. Kada mažutį dailės kūrinį mes jau galime įvardinti kaip miniatiūrą ir kokia yra pati žodžio „miniatiūra“ kilmė ir reikšmė.

Buvo pristatytos garsiausios, ypatingiausios viduramžių ir Renesanso rankraštinės knygos, rankraščių iliustracijos. Kalbėta apie miniatiūrų tapymo technologijas: kokios medžiagos buvo naudojamos iliuminuotuose rankraščiuose, kaip dailininkas sukurdavo miniatiūrinio brilianto spindesį ir kuo, bei ant ko meistrai miniatiūras tapė XVII –XVIII amžiuje.

Nuoširdžiai dėkojame Rasa Grybaitė ,Jurbarko Vinco Grybo memorialiniam muziejui , A.Čepausko dailės galerijai , Linai Lasauskaitei – Mačiulei , studijai „Formos kalba” už galimybę Salų dvare pamatyti miniatiūrų tapymo kūrybos rezultatą .

Paroda bus eksponuojama iki 2024 m. kovo 29 d.

Kviečiame atvykti!