Tik šią vasarą – unikali proga patirti intriguojančias Rokiškio krašto dvarų paslaptis

Tik šią vasarą: Unikali proga patirti intriguojančias Rokiškio dvarų paslaptis

Šiam turizmo sezonui Rokiškio kraštas parengė intriguojančią naujieną – trijų dvarų patyriminę kelionę „Paragauk paslapties“. Ši kelionė – tai vienas bilietas į tris įspūdingiausius Rokiškio krašto dvarus: Ilzenbergo dvarą, Salų dvarą bei Rokiškio krašto muziejų (Rokiškio dvarą), menančius ne tik įvairias dvariško gyvenimo peripetijas, bet ir jų tamsiausias intrigas bei paslaptimis apipintas legendas. Įsigiję trijų dvarų kelionės bilietą, keliautojai ne tik pasiners į istorijų labirintus, bet ir gaus daugybę nuolaidų pramogoms, maitinimui bei apgyvendinimui Rokiškio rajone. 

Akcijoje dalyvaujantys dvarai slepia tris, o gal ir daugiau, paslapčių, kurias išsiaiškinti kviečiami visi dvariškos kultūros ir mistiškų intrigų gerbėjai. Jau daugelį metų sklando legenda apie slaptą požeminį tunelį, vedantį iš Rokiškio krašto muziejaus. Kalbama, kad juo dvariškiai keliavo net karietomis su žirgais. Ar jis iš tikrųjų egzistuoja? Tuo tarpu, Ilzenbergo dvaras didžiuojasi savo Meilės sala, į kurią veda įspūdingas fontanu papuoštas tiltas. Pasakojame, kad ši sala mena nelaimingą dviejų įsimylėjėlių likimą. Ar pavyks saloje surasti jų meilės simbolį? Didžiausioje Lietuvoje gyvenamoje ežero saloje esantis Salų dvaras jau nuo seno minimas kaip Radvilų medžioklės rezidencija. Ši vieta keri Dviragio ežero pakrante ir kvapą gniaužiančiu parku, kuriame anksčiau, it sarginiai šunys, klajojo meškos. Šalia dvaro esančios ežero gelmės slepia legendą apie čia nuskendusią būtybę ir kasmet keliamas žalčių vestuves. Ar išdrįsite išsiaiškinti, kas pasak senolių pasakojimų, užmūryta vienoje iš dvaro paradinio įėjimo kolonų?

Trijų dvarų patyriminės kelionės „Paragauk paslapties“ nuolaidų paketą sudaro net 18-ka įvairių paslaugų tiekėjų, veikiančių visame rajone. Akcijos dalyviai turės progą pasinaudoti maitinimo ir apgyvendinimo nuolaidomis. Taip pat, pasimėgauti levandų hidrolatų arba šakočių gamybos edukacijomis, sudalyvauti RC modeliukų lenktynėse arba parsivežti ypatingų lauktuvių – menininkės dirbinių.

Bilietą į trijų dvarų patyriminę kelionę „Paragauk paslapties“, galima įsigyti jau nuo gegužės 3 d. Akcija galios iki pat šių metų spalio 31 d. Dvarus lankyti galima bet kokia pasirinkta seka. Po apsilankymo pirmame dvare, bilietas aktyvuojamas ir galioja tris dienas. Papildoma nauda įsigijusiems bilietą – nuolaidos pramogoms, maitinimui bei apgyvendinimui Rokiškyje. 

Nuolaidas patyriminės kelionės dalyviams suteikia: Pupelė, Food Jazz, Senas Grafas, Šaukštas ir šakutė, Pagunda, Žiogelis, AK dirbtuvės, Laimutės Sadauskienės IĮ, MilAdrija, Pub Karieta, Levandų vanagynė, Roksala, Apartamentai Rokiškio senamiestyje, Leokordis, B&B nakvynė Rokiškyje, Broniaus sodyba, svečių namai „Everena“ ir „Saldus Sapnas“.

Bilietus į trijų dvarų patyriminę kelionę „Paragauk paslapties“ platina – www.bilietai.lt. Daugiau informacijos www.rokiskiotic.lt

Trumpai apie akcijos dvarus:

Ilzenbergo dvaras – tai daugiau nei 500 metų istoriją skaičiuojantis dvaras, įsikūręs unikalioje vietoje tarp dviejų ežerų, Lietuvos ir Latvijos pasienyje. Šiandien visiškai atkurtame dvare ne tik puoselėjamas kultūrinis gyvenimas, tęsiamos natūralios žemdirbystės tradicijos, bet ir kuriamos unikalios erdvės, savaitgaliais organizuojami renginiai su išskirtinai tam vakarui restorano šefo sudarytu degustaciniu meniu. Dvarą supa šimtametis parkas su meninės vertės skulptūromis, paverčiančiomis jį muziejumi po atviru dangumi. Parko šiaurinėje pusėje yra tiltas į mitais apipintą Meilės salą, menančią dviejų įsimylėjėlių istoriją. Joje rasite šią legendą įprasminančią skulptūrą. Atvykusių į dvarą lauks įkvepianti aplinka, ekskursijos po vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmus, dvarvietę, degustacijos ir net ekskursija eKatamaranu po Ilgio ežerą, apiplaukiant Lietuvos ir Latvijos krantus. Parke įrengta vaikų žaidimo aikštelė, savo dydžiu, interaktyvių bei edukacinių įrengimų gausa bei unikalumu išsiskirianti visoje Lietuvoje.

Ilzenbergo rūmus galima aplankyti ekskursijos su gidu metu (pavieniams lankytojams ekskursijos vykdomos tik savaitgaliais, sezono metu). Rūmų parką galima aplankyti kiekvieną dieną.

Ilzenbergo km. 4, Juodupės sen. Tel.: +370 696 44004 

Darbo laikas: visus metus nuo saulės patekėjimo iki laidos. 

www.ilzenbergas.lt

Salų dvaras įsikūręs didžiausioje Lietuvoje gyvenamoje ežero saloje, į kurią žvelgiant iš paukščio skrydžio matomi Lietuvos valstybės kontūrai. Klasicistinio stiliaus Salų dvaro rūmus statė garsios italų giminės atstovai Morikoniai, į Lietuvą atvykę kartu su Bona Sforca. Vėliau rūmai visoje Lietuvoje garsėjo kaip prabangiausių ir geriausių puotų, kurias organizavo Tyzenhauzai, vieta, į kurią pakliūti galėjo toli gražu ne bet kas. Šalia dvaro plyti įspūdingas parkas, kuriame Radvilų laikais, it sarginiai šunys, vaikščiojo meškos. Šiuo metu čia galima sutikti stručių, ponių ir lamų. Dvare veikia amatų dirbtuvės, restoranas, teikiamos apgyvendinimo paslaugos, vyksta koncertai ir edukaciniai užsiėmimai.

Kaštonų g. 13, Salų km., Kamajų sen. Tel.: +370 605 57502 

Darbo laikas: I–VII 10–20 val.

www.saludvaras.lt

Jau nuo seno Rokiškio dvaro rūmai buvo kultūros, meno ir mokslo židinys, kuriame netilo išmintingos diskusijos ir kūrėsi veržlūs planai. Dvaro sodybos pastatų formose ir šiandien galima įžvelgti Lietuvos architektūros stilių evoliuciją pradedant klasicizmo stiliumi ir baigiant modernizmu rūmų interjere. Dabar šiuose rūmuose veikia Rokiškio krašto muziejus, kuriame sukaupta per 100 tūkst. įvairiausių eksponatų: archeologinių radinių, senų knygų, dvarų kultūros vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių, fotografijų. Lankytojus žavi vertinga grafų drabužių kolekcija, garsiausio XX a. Lietuvos dievdirbio Liongino Šepkos drožinių ekspozicija ir vienintelė šalyje prakartėlių kolekcija. Dvaro erdvėse rengiamos dailės parodos, plenerai, klasikinės muzikos koncertai, literatūros vakarai, organizuojama daugiau kaip 30 edukacijų.

Tyzenhauzų g. 5., Rokiškis Tel.: +370 458 31512, +370 615 44586

Darbo laikas: II–VII 10–18 val.

www.muziejusrokiškyje.lt