Atviros dienos kaime 2023

Lietuvos kaimo turizmo asociacija septintus metus iš eilės organizuoja akciją „Atviros dienos kaime“.
Informuojame, kad jau patvirtinome akcijos datas – renginys vyks šių metų gegužės 19-21 d.

Akcijos dienomis apsilankę dvare sužinosite rūmų istoriją, pabuvosite viename iš seniausių parkų Lietuvoje, išvysite žalčių vestuves, pasisupsite sūpynėmis ant vandens, pabendrausite su Dapkų ūkio gyvūnais: alpakomis, stručiais, žirgais. Taip pat galėsite sudalyvauti edukacijose (tapyba šokoladu, saldainių gamyba, morkų šokolado gamyba) su 20 proc. nuolaida. Akcijos dienomis rūmų lankymas kainuos tik 1 Eur.

Be to, rūmuose veikia kavinė, restoranas, kur lankytojus patarnauja robotas padavėjas – Katytė Bella. Saulėtomis dienomis vyksta putų šou.

Ši akcija metai iš metų suburia sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus, kuomet šie atveria savo duris lankytojams bei siūlo ypatingas paslaugas ir pramogas kaime: žygius miškuose bei upėmis, pasivaikščiojimą basakojų takais, lobių paieškas, pirties malonumus, pažintį su Amerikos indėnais ar Baltų kultūra, apsilankymus apžvalgos bokštuose, dvaruose, muziejuose ar išskirtiniame namelyje medyje… Amatininkai pamoko įvairių rankdarbių – nuo verpimo iki keramikos, ūkininkai supažindina su savo augintiniais. Lankytojai akcijos dienomis gali pabendrauti ir įsiamžinti su poniais, galvijais, įvairiausiais paukščiais ir ne tik! O augalinkystės ūkiuose galima mėgautis levandų aromatu, pasigrožėti dekoratyviniais medžiais bei įsigyti šviežių gėrybių. Lankytojai turi galimybę sudalyvauti įvairių kaimiškų skanėstų degustacijose, o įvairios edukacijos, sveikatingumo programos, kūrybos pamokos leido pažinti ir pamilti kaimą dar labiau!

Akcijoje dalyvaujančių paslaugų teikėjų žemėlapį rasite ČIA.